Як зареєструвати право власності на будинок та земельну ділянку за рішенням суду?

Доброго дня! Як мені зареєструвати право власності на будинок та земельну ділянку за рішенням суду?

Вітаю Вас!
Дане питання є досить актуальним, адже відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться виключно на підставі рішень, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником.
Також, вказаним Законом встановлено, що інформаційна взаємодія між Державним реєстром прав та Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється за допомогою інформаційно-телекомунікаційних засобів в електронній формі.
Однак, оскільки зазначена процедура наразі не працює, то законодавством визначено, що реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться за зверненням заявника.
Тому, враховуючи зазначене, для реєстрації права власності на будинок та земельну ділянку за рішенням суду, Ви вправі звернутись із заявою до будь-якого державного реєстратора в межах Волинської області.
Потрібно зазначити, що на підставі поданого рішення суду, державний реєстратор прав на нерухоме майно обов’язково використовує відомості Єдиного державного реєстру судових рішень за допомогою офіційного веб-порталу судової влади України щодо наявності такого рішення у відповідному реєстрі в електронній формі, відповідності його за документарною інформацією та реквізитами.
Якщо рішення суду відсутнє в Єдиному державному реєстрі судових рішень, державний реєстратор запитує відповідно завірену копію такого рішення від суду.
Також, звертаю Вашу увагу, що реєстрація права власності, зокрема і на підставі рішення суду, здійснюється у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.