Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Друзі, сьогодні, 30 липня, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. У нашій рубриці юстиція Волині спільно із сімейним радником Віктором Вальчуком розкаже Вам про це ганебне явище нашого часу - "сучасне рабство". Отже, зазначимо, що торгівля людьми - особливо тяжкий злочин, жертвами якого можуть виявитися як чоловіки, жінки, так і діти. За статистикою Міжнародної організації з праці лише в трудову експлуатацію було залучено 21 млн. осіб (11,5 млн. жінок та 9,5 млн. Чоловіків), 5,5 млн. дітей змушені займатися примусовою працею.
До слова, трудова експлуатація як одна з форм торгівлі людьми щорічно приносить для злочинців дохід в 150 млрд. доларів США.
Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, а дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.
Торгівля людьми - це проблема світового масштабу, тому у 2013 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію А/RES/68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми. Щорічно в цей день у багатьох країнах світу проводяться інформаційно-просвітницькі акції для підвищення рівня поінформованості громадян щодо проблеми торгівлі людьми. Щодо українського законодавства, зазначимо, що у квітні 2001 року Верховна Рада України прийняла нову редакцію Кримінального Кодексу України, до складу якого увійшла стаття 149 “Торгівля людьми”, а 20 вересня 2011 року було прийнято Закон України “Про протидію торгівлі людьми”.
Варто знати, що з 2012 року по 30 липня 2019 року у Волинській області 42 людини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Для цього слід звертатися до місцевих державних адміністрацій, в органи соціального захисту населення, які формують пакет документів та надсилають в Міністерство соціальної політики України для розгляду та встановлення даного статусу постраждалій людині.

Друзі, спільними зусиллями варто протистояти цьому ганебному явищу! Потрібно усім намагатися усувати причини та умови, що сприяють потраплянню людей в ситуацію торгівлі людьми! Статистика наведена нами вище, історії невдалих заробітків наших рідних, друзів, знайомих заставляють задуматись! Тому подбайте про власну безпеку завчасно!

#ПротиДІЙТоргівліЛюдьми #ЯМП #Обізнані_Захищені