У Луцьку в науковій бібліотеці проведено інформаційно-правову годину, приурочену Декларації прав людини

Сьогодні у рамках проведення на Волині Всеукраїнського тижня права в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки проведено інформаційно-правову годину “Загальна декларація прав людини — дороговказ правового прогресу людства”.
Організаторами заходу виступило головне територіальне управління юстиції в області та Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також постійні партнери — наукова бібліотека, яка за останні роки стала своєрідним центром правопросвітництва для лучан і гостей обласного центру.
Учасниками заходу стали студенти та викладачі двох вишів Луцька — коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та МАУПу, а також читачі та працівники бібліотеки.
Відкриваючи захід, заступник начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області Микола Герасимик зробив своєрідний екскурс - прийняття у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Пізніше, 10 грудня, - день прийняття Декларації - отримав назву Дня прав людини.
“День прийняття Декларації є для усіх нас приводом до роздумів, оцінок та визначення перешкод, які ще стоять на шляху реалізації цього унікального документу. Важлива роль у захисті законних прав та свобод належить Міністерству юстиції та його територіальним органам”, - відзначив Микола Герасимик.
До інформаційно-правової години згодом приєдналася директор Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Наталія Смолярчук яка зупинилася на роботі системи безоплатної правової допомоги щодо захисту прав і свобод громадян та презентувала інформаційні матеріали на означену тематику.
У рамках проведення Всеукраїнського тижня права в бібліотеці цього ж дня було відкрито виставку “Права людини — міжнародні стандарти та українські реалії, яку представила головний бібліотекар відділу читацьких залів сектору юридичної літератури книгозбірні Ольга Хом'як.