Суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Друзі! На продовження нашої постійної рубрики, сьогодні ми Вам розкажемо про суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

- спеціально уповноважені органи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (Міністерство соціальної політики).

- Служби у справах дітей; уповноважені підрозділи органів Національної поліції України;
органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти; органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я; центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; суди; прокуратура; уповноважені органи з питань пробації.

- Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

- Загальні та спеціалізовані служби підтримки:

Спеціалізовані: притулки для постраждалих осіб, центри медико-соціальної
реабілітації постраждалих осіб, кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, а також заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

Загальні: центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка); центри соціально-психологічної допомоги; територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг); інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

#СтопНасильтсву