Щодо розгляду листа Любешівської районної ради

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 12.08.2016 №13426/0/2-16 щодо розгляду листа Любешївської районної ради від 27.07.2016 №448/05/2-16 повідомляємо наступне.
Обласною державною адміністрацією розглянуто лист Любешівської районної ради щодо внесення змін до правил перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на території України.
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо продовження строку транзитних перевезень для автомобільного транспорту від 19.04.2016 №4473. Законопроектом пропонуються внести зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту особистого користування, ввезеного резидентом України, становитиме ЗО діб в разі сплати фіксованого збору в розмірі 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у встановленому Державною фіскальною службою України порядку, незалежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці. За такої умови резидент України не зобов'язаний, але має право перетинати державний кордон України необмежену кількість разів без повторної сплати такого збору протягом 30 діб від дня сплати. На даний час вищезазначений проект Закону перебуває на опрацюванні в комітетах.
Основним завданням законопроекту є:
- розвантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску;
- забезпечення нормальної життєдіяльності громадянам України, власникам транспортних засобів на іноземній реєстрації;
- збільшення надходжень до державного бюджету України;
- покращення відносин із сусідніми державами, митні пости яких перенавантажені автомобільним потоком з України та навпаки;
- усунення перешкод для розвитку підприємництва в Україні та сплати податків, які зможуть здійснювати громадян України, які працюють на іноземні підприємства;
- створення передумов для потоку туристів.