Щодо подання електронної декларації за 2019 рік

Шановні депутати Ратнівської районної ради!

  З 1 січня 2020 року триває черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції”.
17 березня поточного року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
У зв’язку з цим нагадуємо про необхідність подати до 1 червня 2020 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством.
Акцентуємо увагу на тому, що вже зараз Вам необхідно перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру, а також перевірити термін дії та працездатність Вашого кваліфікованого електронного підпису для роботи з Реєстром.
Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 02.10.2019 №140-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інституційного механізму запобігання корупції» внесено зміни в процедуру електронного декларування, які введені в дію з 01.01.2020 року.
Якщо у суб’єкта декларування з певних причин немає всіх даних, необхідних для заповнення, то декларацію слід подавати з наявними даними. Адже відповідно до частини 4 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» до спливу семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену (уточнену) декларацію, але не більше трьох разів.

Головне – вчасно подати декларацію!!!


Інформацію підготувала Віра Чернуха, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в районній раді