Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу

#СтопБулінг #НіЦькуванню #ЗупинимоБулінгРазом
Друзі! У цьому році набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу", який спрямований на те, щоб комплексно впливати на проблему цькування в Україні.
Основне, що передбачив цей закон:
✔️- вперше визначив юридично поняття булінгу в українському законодавстві;
✔️- відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу;
✔️- запровадив контроль керівників навчальних закладів за виконанням заходів по протидії булінгу, розгляд заяв про випадки цькування від учнів та їх батьків.
Упродовж минулого так і цього року юстиція Волині активно розповідає громадянам, громадським організаціям, профільним органам влади та іншим заінтересованим особам про зміни до законів України щодо протидії булінгу.
Сьогодні хотілось би відмітити роботу за два місяці 2019 року головного юридичного відомства Волині у рамках кампанії #СтопБулінг.
Отже, фахівці юстиції Волині провели 270 правоосвітницьких заходів, з них: 112 уроків в школах, 14 в спортивних гуртках, 35 в професійно-технічних училищах, 4 в школах - інтернатах та 95 для інших громадян (вуличні інформування, зустрічі з батьками, круглі столи з педагогами, семінари та ін). Здійснили більше 100 публікацій на тему булінгу у засобах масової інформації. Виступили 8 разів по місцевих телеканалах та 2 на радіомовленні.
Гарним прикладом став проведений відкритий урок спільно з приватним нотаріусом для дітей 8 класу НВК "Ківерцівська районна гімназія", на якому побували журналісти місцевого 12 телеканалу і зняли гарний сюжет про нашу зустріч із школярами. Окремо заслуговує на увагу захід, організований спільно із керівником громадської організації “Велес+” для освітян міста Луцька під назвою "Випадки насильства в навчальному закладі: алгоритм дій". Розповідали про поняття булінгу, його ознаки, види, як діяти, щоб захистити себе від цього явища, а також про відповідальність.
Зазначимо, що таких правоосвітніх заходів у нас чимало. На досягнутому зупинятись не будемо, адже до реалізації кампанії “СтопБулінг” залучені всі підрозділи юстиції Волині з метою проінформувати про права якомога більшій кількості волинян.
“Ми намагались охопити практично всю Волинську область і звісно на цьому зупинятись не будемо. Попереду ще багато запланованого. Щоразу намагатимемось робити все більш цікавіші заходи. Люди повинні знати як себе захистити в разі порушення своїх прав! І саме в цьому юстиція Волині буде сприяти, адже ми працюємо для Вас!”, - зазначив Антон Кустик.
Очільник юстиції Волині Антон Кустик