Передача спадкової справи іншому державному чи приватному нотаріусу. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Антон Кустик!

Відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, передача спадкової справи іншому державному/приватному нотаріусу передбачено в таких випадках:
- при одночасному відкритті спадкових справ різними нотаріусами за місцем відкриття спадщини- до того нотаріуса, у якого згідно з паперовими носіями відкрито спадкову справу раніше;
- у разі припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса за заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, - до іншого(ї) приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) в межах одного нотаріального округу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини;
- у разі зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса за заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, - до іншого(ї) приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) в межах одного нотаріального округу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини.
- у разі тимчасового блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав за заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, - до іншого(ї) приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) в межах одного нотаріального округу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини.
Заява про передачу спадкової справи подається спадкоємцями особисто нотаріусу, який веде зазначену спадкову справу. Справжність підпису на заяві спадкоємців про передачу спадкової справи, яка надсилається поштою нотаріусу, який веде зазначену спадкову справу, або подається від імені спадкоємців їх представниками, має бути засвідчена нотаріально.
Спадкова справа передається для ведення іншому нотаріусу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини та до видачі свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям.
У разі, коли нотаріус не може особисто здійснити передачу спадкової справи іншому нотаріусу, в такому випадку громадянин повинен звернутись до відповідного головного територіального управління юстиції області із заявою про передачу відповідної спадкової справи. Передача спадкової справи здійснюється за наказом відповідного головного територіального управління юстиції комісією, створеною для приймання-передавання документів діловодства.
Для отримання додаткових консультації, рекомендуємо звертатись до відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області, тел. (0332)784665.