Кожен член суспільства має права.

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав.
Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави. Хоч в нашій державі не існує окремого законодавства для неповнолітніх, але ще в 1991 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини. Права дітей захищені нормативною базою — це окремі статті Сімейного, Цивільного, Кримінального кодексів, які регулюються законами: "Про охорону дитинства", "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про попередження насильства у сім’ї".
Право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності;
- право на отримання інформації, що відповідає її віку (в тому числі право на вільний пошук, отримання, використання, поширення та зберігання інформації в усній, письмовій чи іншій формі, за допомогою засобів масової інформації, засобів зв’язку (комп’ютерної, телефонної мережі тощо) чи інших засобів на вибір дитини);
- право на звернення (зокрема, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації та їх посадових осіб із зауваженнями та пропозиціями стосовно їхньої діяльності, заявами та клопотаннями щодо реалізації своїх прав і законних інтересів та скаргами про їх порушення);
– право на об’єднання в дитячі та молодіжні громадські організації (при цьому створення дитячих організацій політичного та релігійного спрямування забороняється).
Саме такі питання піднімались сьогодні на лекції приуроченій відзначенню Міжнародного дня захисту дітей з студентами першого курсу ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім..А.Ю.Кримського", яку провели головний спеціаліст Володимир-Волинського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області Оксана Гаврилюк спільно з інтегратором Володимир-Волинського місцевого центру з НБВД Степаном Слащуком.
Під час проведення заходу проведено інформування про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України "Я МАЮ ПРАВО", зокрема кампанії "Стоп насильство" та "Податкова знижка на навчання" та електронні онлайн-сервіси Міністерства юстиції України.