Консультує заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Ольга Семенюк

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» волинян консультує заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Ольга Семенюк.
Доброго дня! Як я можу зареєструвати фізичну особу-підприємця за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України?
Офіційним підприємцем можна стати кількома шляхами. Перший — шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса за місцем реєстрації. Другий — скористатися порталом електронних сервісів Мін'юсту.
Для використання порталів електронних сервісів Мін'юсту потрібно створити персональний кабінет, який створюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення порталу електронних сервісів. Користувачем персонального кабінету фізичної особи – підприємця може бути виключно вказана особа.
Увійшовши до персонального кабінету електронних сервісів, можна подати документи на державну реєстрацію фізичної особи як підприємця та на включення відомостей про фізичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Для он-лайн реєстрації необхідно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП).
Отримати ЕЦП можна в Акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції, Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС) або в інших акредитованих центрах сертифікації ключів, які надають такі послуги.
Отримавши ЕЦП, можна подавати заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем. Заява формується заявником в електронній формі з обов’язковим долученням до неї оригіналів електронних документів для державної реєстрації.
Звертаємо увагу, що реєстрація підприємницької діяльності здійснюється на основі заяви встановленого зразка, де вказуються необхідні відомості стосовно майбутньої підприємницької діяльності. Форму заяви, що подається заявником, затверджено наказом Мін’юсту «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
У заяві потрібно правильно вказати такі дані:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (або свої паспортні дані, якщо особа відмовилися від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків);
- країну громадянства;
- місце проживання/місцезнаходження;
- обрані види діяльності;
- свої контактні дані.
Після заповнення всіх необхідних пунктів система направить заяву на загальний огляд, під час якого останню необхідно перевірити на помилки.
Завершальним етапом є підписання заяви за допомогою вже наявного власного ЕЦП та її надсилання. Документи, подані в електронній формі, розглядаються так само, як і у паперовій формі, протягом 24 години після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.
Після цього, на порталі електронних сервісів з’явиться інформація про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця у формі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до статті 13 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" після проведення реєстраційних дій відомості про новоствореного підприємця з Єдиного державного реєстру автоматично передаються до всіх державних органів (Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, органів статистики).