КОНСУЛЬТУЄ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ВОЛИНІ АНТОН КУСТИК.

Добрий день, я звернувся до державного реєстратора, щоб зареєструвати право оренди та заплатив за таку реєстрацію. Чи можу я забрати подану заяву про проведення державної реєстрації прав і повернути кошти які я витратив?

Добрий день, кожна особа яка звернулась із заявою для проведення державної реєстрації прав може відкликати таку заяву. Однак варто наголосити, що відкликати заяву Ви можете лише до прийняття державним реєстратором рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації.
У такому разі Вам слід звернутись до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса із заявою встановленої форми.
Державний реєстратор, чи уповноважена особа під час повернення документів повинен встановити Вашу особу та перевірити обсяг повноважень.
Також, коли заява відкликається, уповноважена особа невідкладно повертає заявникові оригінали документів чи відповідно оформлені копії поданих документів для державної реєстрації прав, а також документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.
Отже, у разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір підлягає поверненню.
Додатково зазначаю, що процедура повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів визначена наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 “Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів”.