Консультує начальник Головного територіального управління юстиції Волині Антон Кустик

Антоне Ігоровичу, як у нас на Волині проходить процес роздержавлення місцевих друкованих засобів масової інформації?

1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі по тексту – Закон про реформування), прийнятий Верховною Радою України 24 грудня 2015 року. Він визначає механізм реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Основними цілями та завданнями, які ставили при прийнятті цього закону, є обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування на редакції друкованих засобів масової інформації, зведення до мінімуму використання друкованих засобів масової інформації з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.
Варто зазначити, що на день прийняття Закону про реформування на Волині з місцевою сферою розповсюдження було зареєстровано 24 видання, засновниками та / або учасниками яких були органи влади, в тому числі районні та обласна державні адміністрації, районні, міські та інші місцеві ради або органи місцевого самоврядування, тощо. З них, станом на 30 жовтня 2018 року перереєстровано у відповідності до вимог чинного законодавства лише 8 друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

Залишилось два місяці для завершення процесу роздержавлення. Якщо ЗМІ не пройдуть перереєстрацію, до чого це призведе?

Так, дійсно часу залишилося небагато, а процедура реформування є досить довгою і складається з кількох етапів. Редакціям, які ще не включилися в цей процес, необхідно активізуватись. Адже неподання документів на перереєстрацію до кінця 2018 року призведе до втрати ними права надалі випускати друковані засоби масової інформації.

#ЮстиціяВолині #Консультація