Доступна та якісна правова допомога в Україні

Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» (далі – проект) – проект міжнародної технічної допомоги, розрахований на п’ять років (2014-2018). Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Проект має на меті покращення рівного доступу до правосуддя для населення України (особливо представників вразливих верств) шляхом підтримки впровадження системи безоплатної правової допомоги та підвищення рівня обізнаності населення щодо прав на отримання безоплатної правової допомоги.

Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» спрямований на досягнення таких цілей:

Покращити спроможність цільових груп Проекту щодо надання безоплатної правової допомоги населенню України та моніторингу її якості;

Підвищити ефективність системи надання безоплатної правової допомоги та її здатність відповідати потребам людей;
Збільшити рівень обізнаності населення України щодо системи надання безоплатної правової допомоги.
Проект має три основні компоненти, які спрямовані на підтримку реалізації вищезазначеної мети та цілей проекту:

Компонент 1: Здатність людських ресурсів

Проект приділятиме увагу розвитку потенціалу людських ресурсів цільових груп проекту з метою підтримки якісного надання безоплатної правової допомоги та моніторингу системи безоплатної правової допомоги.

Компонент 2: Спроможність системи

Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» сфокусований на розбудові необхідних систем на підтримку поступового впровадження та моніторингу системи безоплатної правової допомоги, зокрема з метою підвищення її ефективності з точки зору того, як система відповідає потребам клієнтів.

Компонент 3: Спроможність до інформування та комунікації

Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» спрямовуватиме зусилля на розбудову інформаційної та комунікативної спроможності українського партнера та цільових груп з метою сприяти підвищенню рівня обізнаності громадськості щодо надання правової допомоги, шляхом розповсюдження відповідної інформації та надання експертної підтримки та рекомендацій.