До уваги громадян!!!

З метою оформлення спадщини та укладення договорів дарування можна безперешкодно звертатися до державного або приватного нотаріуса як сьогодні, так і з першого листопада!

Вже декілька років у ЗМІ поширюється інформація, що з 1 листопада громадяни будуть позбавлені можливості оформляти спадщину та укладати договори дарування, яка є безпідставною.
Порядок оформлення договорів дарування та оформлення спадщини регулюється Цивільним кодексом України, зміни до якого не вносилися, відповідно, жодних проблем при укладенні та оформленні зазначених договорів у громадян не повинно виникати.
Такого роду інформація з'явилась через постанову Кабінету Міністрів України 2013 року № 231 щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, яка стосувалася реформування у сфері оціночної діяльності. Тобто, йшлося про те, що не буде проводитись оцінка майна при даруванні та спадкуванні. Дана постанова втратила чинність в серпні 2014 року, а особами, які мають право визначати оціночну вартість є суб’єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат.
Таким чином, на сьогоднішній день підстав для хвилювання немає. В Україні є значне коло суб’єктів оціночної діяльності, які проведуть оцінку, та нотаріусів, які оформлять спадщину чи договір дарування.