Чи можу я відслідкувати здійснення будь-яких реєстраційних дій щодо мого будинку та як зупинити незаконну перереєстрацію права власності?

Захистити своє майно від рейдерських атак та зупинити проведення реєстраційних дій можливе двома шляхами. Перше - проведення реєстраційних дій зупиняється на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили. Інший варіант - звернутися до державного реєстратора із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна.
У випадку зупинення державної реєстрації прав на нерухомість на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна Ви повинні протягом 10 робочих днів надати державному реєстратору рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, яке набрало законної сили. Якщо ж Вами у 10-денний строк не буде подано рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, державний реєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій. Також, реєстраційні дії відновлюються на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна про відкликання власної заяви про заборону вчинення реєстраційних дій, зареєстрованих у Державному реєстрі прав. Звертаю Вашу увагу, що така процедура є цілком безкоштовна.
Окрім цього, якщо Вам стало відомо про можливе порушення своїх прав та потрібно своєчасно зреагувати, щоб не допустити незаконних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна то саме для цього, як ще один із елементів захисту прав власності нерухомого майна є сервіс SMS-інформування «SMS-Маяк».
Щоб скористатися такою послугою потрібно здійснити кілька кроків: отримати реєстраційний номер об'єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі); відкрити кабінет власника майна на інформаційно - правовій платформі і комунікаційній платформі LIGA:ZAKON; поставити майно на відповідний контроль.
З цього моменту Ви зможете дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS -повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.
Принагідно зауважую, що відстеження зміни статусу об’єктів нерухомого майна за номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вартує 30 грн. на місяць за 1 об’єкт. Відстеження подання заяв на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо ваших об’єктів нерухомого майна за електронним цифровим підписом вартує 300 грн. на місяць за 1 об’єкт.