Бюро правової допомоги - “ОФІСИ СПРАВЕДЛИВОСТІ”

З 01 вересня 2016 року по всій Україні на місці ліквідованих районних управлінь юстиції з’являться понад 400 бюро правової допомоги. Одним з таких бюро стане Ратнівське бюро правової допомоги.

Новостворене бюро правової допомоги надаватиме всі види безоплатної правової допомоги тим, хто має на неї право за законом. Зокрема, в бюро кожен зможе скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати безоплатну первинну правову допомогу — правову інформацію та консультації, витяги з законодавства, роз'яснення з правових питань тощо. Вразливі категорії громадян, визначені Законом України “Про безоплатну правову допомогу” тут же матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги — складання процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді.

У фокусі бюро правової допомоги – надання безоплатної первинної правової допомоги та забезпечення доступу до правосуддя вразливих категорій осіб у цивільних та адміністративних справах. Безоплатну вторинну правову допомогу в бюро, зокрема, зможуть отримати малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, ветерани війни (в тому числі — учасники АТО та учасники бойових дій), особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною та поновлення цивільної   дієздатності фізичної особи тощо.

Бюро правової допомоги стануть мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на декілька цілей:

- підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;

- сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;

- зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств;

- зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;

- посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;

- сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;

- запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

З 01 вересня Ратнівське бюро правової допомоги чекає на Вас за адресою:

 смт Ратне, вулиця Каштанова, 24.