Відповідальним батькам пропонують скористатися підтримкою від Уряду

Міністерство юстиції та, зокрема, юстиція Волині у новому 2019 році націлюються на впровадження ініціатив, що будуть формувати відповідальне батьківство та захищеність дітей. Так, громадяни можуть скористатися урядовими підтримками, зокрема, #ЧужихДітейНеБуває, #МуніципальнаНяня, податкова знижка.
#ЧужихДітейНеБуває — це ініціатива Мін`юсту, що передбачає мінімальний рекомендований розмір аліментів до 6 років — 1 626 грн; від 6 до 18 років — 2 2027. А також суттєві обмеження для неплатників аліментних заборгованостей: заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати; штрафні санкції від 20 % до 50 % від суми боргу; суспільно-корисні роботи; конфіскація та продаж активів божника.
Ще однією ініціативою уряду, що прагне сформувати відповідальне ставлення батьків до своїх чад є #МуніципальнаНяня. Завдяки їй можна відшкодувати витрати на няню для дитини до 3 років.
Хто може бути муніципальною нянею?
- будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)
- юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10)
Розмір відшкодування становить з 1 січня 2019 року — 1626 гривень щомісяця.
Відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.
Також громадяни можуть скористатися податковою знижкою на розвиток дитини. Вона дозволяє повернути частину грошей зі сплаченого податку на доходи. Отримати знижку можна у дитячих садочках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах, закладах вищої освіти. Отже, для того, щоб скористатися податковою знижкою: 1) оплатіть навчання та збережіть квитанцію для податкової про оплату; 2) отримайте від роботодавця довідку про доходи; 3) до 3 грудня поточного року заповніть податкову декларацію на майновий стан та доходи за минулий рік; 4) подайте документи на отримання податкової в ДФС за місцем реєстрації та отримайте податкову знижку.