Про запобігання та протидію домашньому насильству

Друзі, всі ви пам’ятаєте, що 8 січня минулого року набув чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Часто наші рубрики по роз’ясненню законодавства були присвячені саме темі протидії насильству. Сьогодні нагадаємо, що цей термін означає і, які є форми домашнього насильства.
Згідно статті 126-1 Кримінального Кодексу України, домашнє насильство визнано окремим злочином і означає умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості потерпілої особи. Карається даний вид злочину громадським роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” формами насильства визначає фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.
Наразі ми розкажемо, що таке фізичне насильство. Отже, це форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

В житті немає безвихідних ситуацій!
І в ситуації насильства теж є вихід, проте, щоб захистити себе, позбавитися насильства - потрібно НЕ мовчати!
Ніхто не зможе допомогти, якщо людина не звертається!
Тому, друзі, якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних чи знайомих, звертайтесь обов’язково за допомогою!

#СпільнеРоз’яснення
#СтопНасильство