Громадян Волині консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик

Доброго дня! Я використовую для ведення особистого селянського господарства 4 земельні ділянки загальною площею 0,70 га, сплачую земельний податок. Чи маю право я їх безоплатно приватизувати?

Вітаю Вас!

Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності.
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян проводиться один раз по кожному виду використання. При цьому не йдеться про можливість за одним рішенням приватизувати декілька земельних ділянок одного цільового призначення.
Крім того, законодавством встановлено, що громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність. Однак, не передбачається безкоштовна передача декількох земельних ділянок одного цільового призначення у власність.
Тобто, у заяві до органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про приватизацію Ви зазначаєте конкретну земельну ділянку одного цільового призначення, яка перебуває у вашому користуванні.